Сьогодні, 16 травня, у третій четвер місяця, українці відзначають День вишиванки. І вулиці українських міст і містечок вже заповнені святково одягненими людьми, які квапляться у своїх справах. Так українці, вбрані у вишиті сорочки, шанують традиції нашого народу.
Вишиванка – це важливий елемент українського національного одягу і наша культурна спадщина. Вона уособлює національну ідентичність, звичаї українців, зв'язок між минулим і майбутнім. Вишиванка символізує національну гордість та нашу єдність, яка особливо важлива у часи повномасштабної війни, що триває.
Найближчої суботи ми розкажемо про історію виникнення вишиванки і звичаї, пов’язані з нею.
День вишиванки – відносно нове свято, яке почало свій відлік у 2006 році зі стін Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Ідею акції запропонувала одна зі студенток навчального закладу. До неї доєдналися кілька десятків представників студентської громади та дехто з викладачів. Щороку кількість учасників акції збільшувалася, і згодом свято стало загальнонаціональним. Звісно ж, його підтримала українська діаспора.