Благодійний фонд Вадима Столара реалізує проєкт з вивчення української мови
Новини
14.03.2023

Благодійний фонд Вадима Столара реалізує проєкт з вивчення української мови

Благодійний фонд Вадима Столара реалізує проєкт з вивчення української мови

Благодійний фонд Вадима Столара у межах соціально-гуманітарного напряму своєї роботи з вересня 2022 реалізує постійний проєкт з вивчення української мови, до якого долучилося вже понад 700 учасників.

“Скажу відверто, вивчення української мови для мене – питання дещо особисте. Адже я сам виріс у російськомовній родині, завжди думав і розмовляв саме російською. Проте вважаю, що сьогодні кожен українець має вільно володіти державною мовою. Тому особисто я активно працюю над своєю мовою. І нехай поки що вистачає помилок, проте я і надалі буду вдосконалювати володіння нею. Запрошую кожного, хто недостатньо впевнений у своїй українській, долучатися до наших курсів!”– каже засновник Фонду Вадим Столар.

“Це проєкт, який має попит сьогодні, бо після масштабного вторгнення РФ багато російськомовних українців вирішили перейти на солов’їну. Люди щиро хочуть почати вільно говорити та писати українською, але бояться робити помилки – і тому часто відкладають це рішення. Інші намагаються переходити, але розуміють, що поки в них виходить здебільшого суржик. Саме для таких співгромадян ми запустили безоплатний онлайн-курс з вивчення сучасної української мови– мови перемоги!”– наголошує волонтерка Фонду Наталія Приходько.

Як зазначає викладачка та авторка курсу з вивчення української мови Дана Орбу, цей проєкт не лише про мову, а й про вибір, про свідомість українців, які, змінюючи себе, змінюють і Україну.

“Рада бути частиною команди Фонду Вадима Столара та авторкою курсу з вивчення мови! Більшість наших слухачів та учасників– переселенці зі східної частини країни, російськомовні від народження. А зараз вони спілкуються українською, відмовляються від російськомовного контенту, прагнуть позбутися суржику та мають вже свої мовні звички, які використовують щодня. Активно виконують практичні завдання, зацікавлені у покращенні свого мовлення, запитують, якщо щось незрозуміло. Згадати лише, як ми писали диктант Єдності! Всі долучилися, справді об'єдналися, а це зайвий раз підкреслює, що курс не лише про мову, а й про єдність, свідомість та незламність українців”, – підкреслює викладачка.

Уроки з української мови виходять у телеграм-чаті проєкту тричі на тиждень у форматі коротких відео, аби кожен охочий мав змогу переглянути матеріал у зручний для нього час.

Окрім відео, викладачка курсу систематично наповнює чат корисними навчальними матеріалами, публікує домашні завдання і тести, активно комунікує з учасниками.

Долучитися до чату можна за посиланням: https://t.me/ukrainemova

Останні новини