1 000 000 гривень на реабілітацію: стали відомі переможці другої грантової програми Фонду Вадима Столара
Новини
26.01.2024

1 000 000 гривень на реабілітацію: стали відомі переможці другої грантової програми Фонду Вадима Столара

1 000 000 гривень на реабілітацію: стали відомі переможці другої грантової програми Фонду Вадима Столара

Завершився конкурс на здобуття цільових грантів від Фонду Вадима Столара. У ньому взяли участь громадські та благодійні організації, що опікуються фізичним та психологічним відновленням українських військових та громадян в умовах війни. Переможці конкурсу отримають разову допомогу в межах 1 000 000 гривень загального фінансування на реалізацію своїх проєктів. Про результати грантової програми, а також про плани Фонду в цьому напрямі надалі – читайте у нашому матеріалі.

Після завершення навесні 2023 року першої грантової програми, у Фонді Вадима Столара ухвалили рішення обов'язково продовжувати її. Але цього разу вирішили сфокусуватися на напрямах фізичного та психологічного відновлення українців, які постраждали внаслідок російської воєнної агресії. У межах цих напрямів організатори визначили конкретні проєкти для подальшого фінансування.

Проєкти у сфері психоемоційного відновлення:

  • освітні проєкти, пов'язані з навчанням громадян поняттю психічного здоровʼя, роботі з психічними розладами, а також опанування навичками та знаннями про самодопомогу у стресових ситуаціях;
  • навчання психологів-практиків роботі з окремими психологічними розладами (депресія, панічні атаки, ПТСР тощо) для надання якісної психологічної допомоги постраждалим внаслідок війни людям.

Проєкти у сфері фізичної реабілітації:

  • облаштування реабілітаційних центрів та кабінетів для фізичного відновлення військовослужбовців, які отримали поранення чи інші пошкодження у зоні бойових дій.

“У межах другої грантової програми ми провели велику попередню роботу, – розповідає директор Фонду Андрій Фещенко. – Ми розробили детальні умови конкурсу, провели інформаційну кампанію, отримали понад 100 заявок та кожну з них уважно вивчили. Як результат аналізу запропонованих проєктів було визначено фіналістів, до кожного з яких ми приїхали особисто та детально поспілкувалися. Так було обрано трьох переможців конкурсу, і, маю зізнатися, цей вибір був дуже нелегким. Всі, просто всі без винятку проєкти, що беруть участь у конкурсі, були цікавими та корисними, а люди, які представляють ці проєкти, – непересічними”.

Переможцями другої грантової програми Фонду Вадима Столара стали Благодійний фонд "Добрі вчинки разом", Благодійний фонд "Сильні та незламні" та ГО "Почни з себе!".

“Харківський БФ "Добрі вчинки разом" презентував проєкт "Самодопомога: майстерність стресової стійкості". Він спрямований на психологічну підтримку жителів Харкова та Харківської області, надання їм навичок і знань щодо самодопомоги у стресових ситуаціях, – зазначила менеджерка проєкту Фонду  Юлія Уласик. – БФ "Сильні та незламні" з Київщини запропонував забезпечити військових та цивільних ветеранів, людей з інвалідністю можливістю проходити реабілітацію в кабінеті з необхідним обладнанням на базі Миронівської лікарні відновного лікування. ГО "Почни з себе!" з Бучі представила проєкт зі створення громадського простору для психоемоційного розвантаження дітей із сімей вимушених переселенців та учасників бойових дій”.

Кожен з цих проєктів отримає цільові кошти від Фонду після проведення всіх необхідних процедур.

фото 1
фото 2
фото 3
фото 4

Засновник Фонду Вадим Столар переконаний у значущості та великих перспективах грантових програм:

“Такі проєкти допомагають встановлювати міцні зв’язки, налагоджувати широку співпрацю з однодумцями по всій країні. Весь наш досвід показує, що разом ми здатні бути набагато ефективнішими й допомагати більшій кількості людей. Тому ми обов'язково будемо продовжувати та розвивати цю практику в майбутньому”.

Позицію засновника повністю підтримала волонтерка Фонду Наталія Приходько:

“Грантові проєкти допомагають нам виявляти нагальні потреби українців через спілкування з широким колом людей по всій країні. І потім задовольняти ці потреби у колаборації з іншими організаціями. А ще такі проєкти формують своє особливе середовище, яке об'єднує благодійників, волонтерів, професіоналів у різних сферах та одержувачів допомоги, що сприяє становленню в Україні громадянського суспільства”.

Останні новини