«Психодія» – новий практичний курс від нашого Фонду, створений психологинями в межах проєкту «Підтримка» для всіх, хто бажає опанувати навички психологічної самодопомоги.
Долучитися до проєктуПовномасштабна війна принесла в наше життя постійний стрес, страх, невизначеність, хвилювання за рідних. Тож багатьом з нас вже відомо, як складно буває зрозуміти свій внутрішній стан та вміти дати собі раду у миті, коли здається, що спокій до вас більше не повернеться.
І якщо раніше ви споживали велику кількість корисного контенту та не відчували жодного ефекту від цього – не дивуйтеся. Адже поради експертів працюють лише тоді, коли ви дієте!
Саме тому наші психологині будуть вчити нас практиці психологічної самодопомоги. Вони зрозумілою мовою роз’яснять, що саме відбувається з нами у складні для нас хвилини та навчать самостійно регулювати свій стан.
• розібратися у своєму внутрішньому стані та зрозуміти його причини;
• навчитися розрізняти різні психологічні стани та знати, в яких ситуаціях можна допомогти собі самостійно;
• опанувати практичні навички психологічної самодопомоги, які підходять для різних станів;
• знати, як підтримати людину поруч та надати їй першу психологічну допомогу.
Навчальні відео від нашої психологині Яни Кобець.
· Тема1: Як розпізнавати страх, працювати з відчуттям, що залишається, коли загроза вже минула. А також, що робити, якщо страх став хронічним. До перегляду.
· Тема 2: Складно описати, що ви відчуваєте під час панічної атаки. Та очевидно одне: ви хочете, Як допомогти собі під час панічної атаки, що робити щоб вона якомога швидше минула і більше не повторювалася. Переглянути відео.
· Тема 3: Чому виникає стрес, які стадії минає та що ми можемо відчувати у стресовому стані. А також дієві практики самодопомоги, щоби впоратися із тривалим стресом. До перегляду.
· Тема 4: Як проявляється апатія? Як підтримати близьку людину, що перебуває у цьому стані? Які практики стануть у пригоді, коли ви відчуєте апатію? До перегляду.
· Тема 5: Ппрофесійні поради про депресію, як з нею боротися. Переглянути відео.
· Тема 6: Як допомогти людині що перебуває в ступорі? Скільки може тривати такий стан? Як допомогти людині зараз та що робити, коли ступор минає? До перегляду.
· Тема 7: У чому різниця між тривогою і тривожністю? Якою є профілактика тривожних станів та як надати собі психологічну допомогу при підвищеному рівні тривожності? До перегляду.
· Тема 8: Як впоратися з стресом. А також як надати першу психологічну допомогу людині поруч, яка перебуває в стресовому стані. Переглянути відео.
· Тема 9: Синдром відкладеного життя. Як саме проявляється цей стан і як він може перебігати? Що треба робити, аби жити тут і зараз, а не в очікуванні найкращих часів? Переглянути відео.
· Тема 10: Природа нічних кошмарів та їхні різновиди. До перегляду.
· Тема 11: Про розлад харчової поведінки. До перегляду.
· Тема 12: Марення або галюцинації. Під час них вона бачить, чує або відчуває те, чого насправді не існує. До перегляду.
· Тема 13: Що таке "синдром провини вцілілого" та чому він з’являється. До перегляду.
· Тема 14: Як допомогти людині що має суїцидальні думки. До перегляду.
· Тема 15: Симптоми сепараційно тривожного розладу у дорослих та дітей. Методи лікування. Переглянути відео.
· Тема 16: Посттравматичний стресовий розлад. До перегляду.
· Тема 17: Що таке горювання, через які етапи проходить людина, яка зазнала болю втрати. Як можна допомогти собі у цей нелегкий період чи підтримати того, хто поруч і горює. До перегляду.
· Тема 17: Причини та прояви самоушкодження. До перегляду.
· Тема 18: Причини проблем зі сном у дорослих і дітей та способи їх подолання. До перегляду.
· Тема 19: Чому виникає емоційне оніміння під час війни. Поради та техніки, які допомагають з ним впоратися. До перегляду.
· Тема 20: Як розпізнати негативне мислення та допомогти собі подолати його. До перегляду.
· Тема 21: Що таке психосоматика та як наші переживання можуть вплинути на фізичне здоров’я. Поради, як впоратися зі стресом та запобігти психосоматичним розладам. А також психосоматика у дітей. До перегляду.
· Тема 22: Як бути батькам, якщо їхня дитина належить до певної субкультури? Яким має бути підхід дорослих, щоб налагодити з підлітком нормальне спілкування? Коли треба звернутися за професійною допомогою? До перегляду.
· Тема 23: Чому виникає інтернет-залежність, які прояви та які наслідки може мати. До перегляду.
· Тема 24: Природа та прояви фобій, пояснює, як надати самодопомогу за наявності таких станів. До перегляду.
· Тема 25: Які ознаки мають аб’юзивні стосунки, чому люди в них залишаються, та пояснює, як розпізнати аб’юзера. До перегляду.
Вам також може бути корисно
Пізнавальна онлайн-зустріч «Новий рік – нові цілі» з психологинею, спікеркою курсу «Психодія» Яною Кобець. До перегляду.