Гранти на соціальну підтримку та допомогу військовим, і постраждалим громадянам внаслідок війни
Проєкти Фонду

Гранти на соціальну підтримку та допомогу військовим, і постраждалим громадянам внаслідок війни

Гранти на соціальну підтримку та допомогу військовим, і постраждалим громадянам внаслідок війни

Благодійний фонд Вадима Столара запускає грантову програму для реалізації проєктів щодо підтримки військових та постраждалих українців внаслідок війни.

ЗАЯВКИ ПРИЙМАЛИСЯ ДО 1.04.2023

 

Якщо у вас є ідея соціального значення, що збігається з метою Фонду, – заповнюйте заявку для участі у відборі грантової програми! Ми прагнемо надати фінансування суспільно корисним проєктам, які допоможуть нашим захисникам та громадянам у цей складний час.

 

Благодійна організація Благодійний фонд «ВАДИМА СТОЛАРА» (далі – Фонд) ініціює фінансування проєктів шляхом надання благодійних грантів метою яких є соціальна підтримка та допомога військовим, та постраждалим громадянам внаслідок війни, а саме за такими напрямками:

·  кризова психологічна допомога та підтримка військовослужбовців, які безпосередньо брали участь у заходах з відсічі збройної агресії російської федерації, громадян, які постраждали внаслідок війни;

·  відкриття реабілітаційних центрів, кабінетів для фізичного та психологічного відновлення бійців, які отримали поранення чи інше ушкодження, що призвело до обмеження життєдіяльності та здоров’я;

·  соціальна підтримка громадян, які постраждали внаслідок війни шляхом реалізації проєктів продуктової допомоги, ліками та товарами першої необхідності.

 

ЩО ВИ ОТРИМАЄТЕ:

Якщо Ви маєте ідеї для реалізації чи діючі проєкти в межах напрямів соціальної підтримки та допомоги військовим, та постраждалим громадянам внаслідок війни, Фонд надає можливість отримати грант у сумі 1 млн гривень.

 

Фінансування здійснюється в один транш або декілька в залежності від етапу реалізації Вашого проєкту та запропонованої ідеї.

 

Витрати, які недопустимі в рамках проєкту:

1. На покриття заробітних плат.

2. Адміністративні витрати (відрядження, витрати, що пов’язані з діяльністю організацій та не стосуються напряму проєктної діяльності, зазначеної в грантовій заявці).

3. Проєкти, що мають комерційний характер.

4. Інші витрати, визнані Фондом як недоцільні через відсутність їх зв’язку з запланованими активностями та метою проєкту.

 

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА УЧАСТЬ:

  • неприбуткові організації, зареєстровані на території України відповідно до законодавства та внесеним до реєстру неприбуткових установ та організацій, а саме: благодійні, громадські, організації, у тому числі інші об’єднання, благодійні фонди та міжнародні благодійні фонди, що офіційно зареєстровані на території Україні.

 

Разом із заповненою заявкою та бюджетом проєкту учасник має надіслати в електронному вигляді копії наступних документів:

- виписку з Єдиного державного реєстру;
- рішення про включення до Реєстру неприбуткових організацій;
- статут;
- актуальний витяг з Єдиного державного реєстру;
- протокол (рішення) про призначення керівника;
- банківські реквізити рахунку юридичної особи (або з окремим для проєкту відкритим рахунком у випадку якщо проєкт вже започатковано).

 

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ УЧАСТІ:

1. Заповнити українською мовою заявку у запропонованій Фондом формі за лінком, 

яка має містити такі складові частини: 

- ідея проєкту та її обґрунтування;

- опис кроків реалізації проєкту;

- часові рамки реалізації проєкту;

- команда (у разі наявності) або інформації щодо її створення;

 

Прийом заявок триватиме протягом тридцяти календарних днів після оголошення початку грантового проєкту. Після дати завершення вказаного строку жодної заявки Фонд не приймає. Оголошення про деталі грантового проєкту можна знайти на офіційних сторінках в соціальних мережах та вебсайті Фонду.

 

2. Заповнити бюджет проєкту у запропонованій Фондом формі за лінком.

 

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ:

Для участі у проєкті Вам необхідно надіслати заявку, бюджет та інші необхідні документи, які вказані вище, на електронну адресу [email protected]  

Заявки розглядаються постійно. Ви дізнаєтеся, чи пройшли, через тридцять календарних днів з моменту завершення прийому заявок по грантовому проєкту.

 

ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ ГРАНТОВИХ ЗАЯВОК:

·  Соціальна важливість проєкту.

Критерій передбачає аналіз актуальності заявленої проблеми в межах напрямків проєкту, обґрунтування шляхів вирішення проблеми коштом гранту.

·  Проєктна ідея та її реалізація.

Критерій містить аналіз життєздатності проєктної ідеї та етапів її реалізації. Аналіз послідовності запропонованих дій.

·  Очікувані результати.

Фонд аналізує очікувані короткострокові та довгострокові результати проєкту, можливий ефект від проєкту по завершенню грантового фінансування.

·  Бюджет.

Критерій містить оцінку відповідності статей бюджету поставленим цілям та оцінку доцільності витрат, розподілення бюджету по планових витратах, представлення власного внеску та інших джерел фінансування.

·  Організаційна спроможність та досвід.

Аналіз активності та досвіду у реалізації подібних чи інших проєктів.

 

СТРОК РОЗГЛЯДУ ЗАЯВОК:

Фонд на власних офіційних ресурсах (вебсайті, на сторінках соціальних мереж) протягом двох днів після завершення прийому заявок оголошує загальну кількість отриманих проєктних заявок.

Розгляд заявок триватиме тридцять календарних днів.

 

Інформацію чи коментарі щодо процесу розгляду та оцінки заявок до встановленої дати оголошення результатів конкурсу Фонд надає лише на власних офіційних ресурсах (вебсайті, на сторінках соціальних мереж). 

 

В індивідуальному спілкуванні з подавачами Фонд не надає інформацію щодо процесу оцінки грантів до офіційного оголошення результатів.

 

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ:

Фонд не зможе надати Вам індивідуальний зворотний зв'язок та пояснити чому не обрали Вашу заявку.

Якщо Ваша заявка буде успішною, ми запросимо Вас на співбесіду.

 

ЗВІТУВАННЯ ПО ГРАНТУ:

Заявник, який виграв грант отримує від Фонду благодійну пожертву у вигляді грошових коштів на фінансування здійснення конкретних цілей реалізації проєкту, про що укладається відповідний договір між Фондом та Переможцем гранту.

 

Цільове використання коштів обумовлюється вимогами законодавства України та умовами договору, затвердженого бюджету проєкту, а також наданням достовірної та підтвердженої звітності щодо їх використання.

 

Переможець гранту використовує отримані кошти для фінансування витрат, пов'язаних із реалізацією проєкту, за умови якщо ці витрати є виправданими, передбаченими або дозволеними відповідно до умов Договору.

 

Допустимими вважаються витрати, що:

1. Зазначені у бюджеті проєкту. У випадку, якщо в процесі реалізації проєкту грантер виявив, що витрати за певними статтями перевищують суми статей бюджету, до здійснення таких витрат він повинен звернутись до Фонду з листом про внесення змін до бюджету проєкту.

2. Фактично понесені (тобто сплачені), а не заплановані.

3. Понесені протягом дії Договору за умови, якщо вони безпосередньо відносяться до цього Договору.

4. Підтверджені первинною документацією відповідно до чинного законодавства та вимог Договору та можуть бути визначені та перевірені.

 

У випадку наявності залишку невитрачених коштів гранту після погодження фінансової звітності за результатами реалізації проєкту Переможець гранту зобов’язаний повернути цей залишок на рахунок Фонду.

 

Моніторинг проєкту та фінансова звітність.

Проміжна фінансова звітність за проєктом надається Переможцем гранту після реалізації кожного етапу проєкту для моніторингу реалізації проєкту, а фінальний фінансовий звіт надається після завершення проєкту.

 

Фонд здійснює моніторинг реалізації проєкту та має право, у випадку наявності лише одного етапу його реалізації, у будь-який момент запросити у Переможця гранту надати проміжну фінансову звітність.

 

Для моніторингу реалізації проєкту переможець гранту зобов'язаний надавати Фонду, зокрема, але не виключно:

1. Скановану копію виписки банку з рахунку проєкту;

2. Скановані копії документів підтверджуючих витрат (договори, рахунки, видаткові накладні, акти приймання-передачі тощо).

 

Для підготовки фінального фінансового звіту Фонд надає переможцю гранту форму для складання фінансової звітности.

Фінансовий звіт складається з заповненої звітної форми та сканованих копій підтверджуючих витрат первинних документів.

Фінансовий звіт надається Переможцем гранту протягом місяця з моменту завершення проєкту.

 

Заявка успішно відправлена