Знай своїх, твоїх і наших
Проєкти Фонду

Знай своїх, твоїх і наших

«Знай своїх, твоїх і наших» – інформаційно-корисний проєкт Фонду Вадима Столара, у межах якого ми розповідаємо про визначних українців.

Ознайомитись з проєктом
Знай своїх, твоїх і наших

«Знай своїх, твоїх і наших» – інформаційно-корисний проєкт Фонду Вадима Столара, у межах якого ми розповідаємо про визначних українців усіх років і поколінь, аби зберегти та сформувати власну історію становлення країни!

Внески людей в історію держави не мають бути забутими.

Видатний інженер, конструктор, авіатор, флотський офіцер – він був освіченою, прогресивною людиною, глибоко зануреною у справу, якою захоплювався - Левко Макарович Мацієвич. Читати більше.

Його називають одним з найбільш щирих поетів-ліриків. 6 січня минає 126 років від дня народження автора цих відомих віршованих рядків – українського поета та прозаїка Володимира Миколайовича Сосюри. Дізнатися більше.

На його честь нині названий Національний інститут фтизіатрії і пульмонології, що працює у Києві - Феофіл Гаврилович Яновський. Він посідає одне з найпочесніших місць серед українських лікарів, які здобули світове визнання. Читати більше.

Знайомимося із Казимиром Шептицьким – церковним та громадським діячем, політв’язнем радянського режиму, блаженним Католицької церкви та одним із Праведників народів світу, який у роки Другої світової війни допомагав рятувати євреїв від нацистів. Дізнатися більше.

Минуло 106 років з дня народження відомої української поетеси, драматурга та прозаїка Любові Василівни Забашти. Дізнатися більше про талановиту українську жінку.

Його, талановитого письменника, прозаїка, перекладача, засновника українського урбаністичного роману, називають одним з найважливіших авторів епохи Розстріляного відродження - Валер'ян Підмогильний. Читати більше.

Марія Пригара - вона була надзвичайно талановитою, закоханою в літературу, завжди натхненно працювала. Читати.

Напевно, небагато хто знає про українського вченого-помолога Левка Симиренка, який вперше описав цей сорт яблук. Дізнатися більше.

Вона була надзвичайно дієвою, ініціативною, однією з перших в Україні порушила "жіноче питання" та рішуче відстоювала права жінок - Наталія Кобринська. Читати.

Він – символ української нації, всесвітньовідомий поет та прозаїк, митець, значну частину вільного життя якого "відібрало" заслання - Тарас Шевченко. Читати більше.

Його не оминули ні випробування радянськими таборами, ні участь у боях Другої світової війни. Поговоримо про Миколу Яковича Олійника.

Вона спалахнула яскраво, мов зоря, осяювала усіх, хто був поруч із нею, та несла у цей світ прекрасне. І згасла, бо її волелюбність і любов до українського були надто небезпечними з погляду радянського режиму - поговоримо про Аллу Горську.

Тихонов Лавро він – серед творчих особистостей, чий талант та натхненна праця посилюють нашу віру в прекрасне. Дізнатися більше.

Дізнатися більше про українську письменницю, перекладачку, громадську діячку та видавчиню Ольгу Федорівну Франко.

Українська поетка, публіцистка, літературна критикиня, палка діячка ОУН та надзвичайно ефектна жінка. Все це – про Олену Іванівну Телігу.

Про Емму Андієвську, українську письменницю, поетку, художницю, феміністку та чайлдфрі, поговоримо у нашій рубриці.

На його казках зростало кілька поколінь українців – легендарний Дід Панас. Про те, як склалося життя і творчий шлях актора читати тут.

Тут ми розкажемо на актуальну тему – поговоримо про великодні традиції та звичаї України, які прийшли до нас від наших предків.

Розповімо про одного з видатних українців, які народилися в травні, – про актора, письменника, драматурга, театрального режисера та засновника українського професійного театру Марка Кропивницького.

Поговоримо про елемент українського національного одягу - вишиванку.

Своїм іменем та науковими досягненнями він прославив Україну на весь світ. Завдяки його розробкам та інноваціям у медицині Київ став одним із найбільш престижних наукових центрів колишнього СРСР - Олександр Олександрович Богомолець. Детальніше.

Завдяки її дизайнерському таланту назавжди змінилися індустрія кіно та балет. Її прізвище на пасках балетних костюмів стало справжнім знаком якості. Поговоримо про Варвару Каринську.

Сьогодні нам як ніколи важливо знати тих, чиїми зусиллями створювалася українська кухня та зберігалися її рецепти. Дізнаємося більше про Ольгу-Марію Франко.

Про Костянтина Петровича Степанкова, відомого українського актора театру та кіно, викладача акторської майстерності, говоримо у нашій рубриці «Знай своїх, твоїх і наших».

Поговоримо про банкіра, промисловця, громадського діяча Олексія Алчевського, на честь якого названо місто Алчевськ, та його дружину Христину, викладачку та організаторку народної освіти.

Говоримо про Соню Делоне – художницю, дизайнерку, модельєрку родом з Одеси.

Він є найвідомішим у світі українським композитором, автором музики до понад 40 українських фільмів, серед яких – культові «Тіні забутих предків», «Високий перевал», «Гуси-лебеді летять», маестро - Мирослав Скорик.

Про Софію Яблонську – визначну українську фотографку, кінодокументалістку, письменницю, мандрівницю і дуже ефектну жінку – говоримо у проєкті «Знай своїх, твоїх і наших».

Говоримо про Івана Котляревського – автора п’єси «Наталка Полтавка», письменника, поета, драматурга, громадського діяча та основоположника сучасної української літератури.

Серед відомих українок усіх епох чимало тих, хто став вірною донькою нашого народу та про кого ми можемо згадувати з гордістю. Однією з цих постатей є волинська шляхтянка Галшка Гулевичівна.

Про легендарну акторку Віру Холодну, чиї досягнення у кінематографі дозволили стати ідеалом свого часу, поговоримо в нашій рубриці.

Ця українка мала дивовижний хист до малювання. А краса природи, яка оточувала її повсюди, постійно спонукала творити. Попри випробування долі та нерозуміння найближчих людей, жінка пронесла любов до творчості через все життя. І змогла продемонструвати свій унікальний талант країні та світу. Говоримо про художницю Катерину Білокур.

Він не сприймав пафос і офіціоз, був фанатом футболу та любив, коли колеги по знімальному майданчику називали його Бодя. За життя він зіграв близько 100 ролей в кіно та майже стільки ж у театрі. Говоримо про видатного українського актора Богдана Ступку.

Про Павла Загребельного – відомого українського письменника, журналіста, редактора, сценариста, лауреата літературних премій та Героя України – поговоримо у нашій рубриці «Знай своїх, твоїх і наших».

Говоримо про видатну українську акторку і театральну діячку Марію Заньковецьку. Детальніше про акторку тут: https://t.me/vadymstolarbf/3879

10 вересня минатиме 130 років від дня народження Олександра Петровича Довженка – письменника, кінодраматурга, художника-карикатуриста, режисера, класика світового кінематографа. Говоримо більше про видатну постать.

Про Михайла Драгоманова – українського публіциста, історика, політика, філософа, фольклориста, літературознавця та громадського діяча – говоримо сьогодні у нашій рубриці.

Про нашу сучасницю, відому українську письменницю Дару Корній будемо говорити у проєкті «Знай своїх, твоїх і наших».

Завдяки своєму незрівнянному таланту він збагатив українську літературу творами у стилі психологічної прози. Говоримо про Михайла Коцюбинського.

Він народився, навчався і почав музичну кар’єру в Україні. Однак більшу частину свого життя мешкав і працював у США. Серед його відзнак – Медаль Свободи, найвища американська нагорода, та 25 премій «Ґреммі» – найбільш престижних нагород у сфері сучасної музики. Говоримо про легендарного піаніста та справжнього віртуоза Володимира Горовиця.

Про Миколу Бажана, українського поета, перекладача, філософа, енциклопедиста, громадського діяча, та з нагоди 120-ї річниці від дня його народження говоримо у нашій рубриці «Знай своїх, твоїх і наших».

В історії нашої країни він значиться як автор першої конституції України, положення якої увійшли також до конституцій багатьох демократичних держав світу.Про Пилипа Орлика говоримоз нагоди 352-ї річниці від дня його народження.

Говоримо про Михайла Бойчука – українського художника, маляра-монументаліста, лідера групи «бойчукістів».

Про Людмилу Мазур – живописця, графіка та монументаліста, майстриню витинання, засновницю станкового паперовитинання, членкиню Національної спілки художників України – будемо говорити.

Будемо говорити про життєвий і творчий шлях Остапа Вишні – українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози XX століття та засновника жанру усмішки в українській літературі.

У день вшанування жертв Голодоморів, згадаємо про громадянина іноземної держави, для якого дослідження Голодомору в Україні стало справою життя. Ми будемо говорити про американського історика, українознавця, політолога і журналіста Джеймса Мейса.

Вона називає себе "постачальником щастя №1" і має унікальний художній стиль. Образи, які народжуються на її полотнах, ні з чим не переплутати. Будемо говорити про ювілярку листопада – відому українську художницю, ілюстраторку дитячої літератури Євгенію Гапчинську.

Про нього написано безліч книг. Його погляди й сьогодні відгукуються тим із нас, хто знайомий із творами цього мислителя - говоримо про Григорія Сковороду.

Заявка успішно відправлена