Знай своїх, твоїх і наших
Проєкти Фонду

Знай своїх, твоїх і наших

«Знай своїх, твоїх і наших» – інформаційно-корисний проєкт Фонду Вадима Столара, у межах якого ми розповідаємо про визначних українців.

Знай своїх, твоїх і наших

«Знай своїх, твоїх і наших» – інформаційно-корисний проєкт Фонду Вадима Столара, у межах якого ми розповідаємо про визначних українців усіх років і поколінь, аби зберегти та сформувати власну історію становлення країни!

Внески людей в історію держави не мають бути забутими.

Видатний інженер, конструктор, авіатор, флотський офіцер – він був освіченою, прогресивною людиною, глибоко зануреною у справу, якою захоплювався - Левко Макарович Мацієвич. Читати більше.

Його називають одним з найбільш щирих поетів-ліриків. 6 січня минає 126 років від дня народження автора цих відомих віршованих рядків – українського поета та прозаїка Володимира Миколайовича Сосюри. Дізнатися більше.

На його честь нині названий Національний інститут фтизіатрії і пульмонології, що працює у Києві - Феофіл Гаврилович Яновський. Він посідає одне з найпочесніших місць серед українських лікарів, які здобули світове визнання. Читати більше.

Знайомимося із Казимиром Шептицьким – церковним та громадським діячем, політв’язнем радянського режиму, блаженним Католицької церкви та одним із Праведників народів світу, який у роки Другої світової війни допомагав рятувати євреїв від нацистів. Дізнатися більше.

Минуло 106 років з дня народження відомої української поетеси, драматурга та прозаїка Любові Василівни Забашти. Дізнатися більше про талановиту українську жінку.

Його, талановитого письменника, прозаїка, перекладача, засновника українського урбаністичного роману, називають одним з найважливіших авторів епохи Розстріляного відродження - Валер'ян Підмогильний. Читати більше.

Марія Пригара - вона була надзвичайно талановитою, закоханою в літературу, завжди натхненно працювала. Читати.

Напевно, небагато хто знає про українського вченого-помолога Левка Симиренка, який вперше описав цей сорт яблук. Дізнатися більше.

Вона була надзвичайно дієвою, ініціативною, однією з перших в Україні порушила "жіноче питання" та рішуче відстоювала права жінок - Наталія Кобринська. Читати.

Він – символ української нації, всесвітньовідомий поет та прозаїк, митець, значну частину вільного життя якого "відібрало" заслання - Тарас Шевченко. Читати більше.

Його не оминули ні випробування радянськими таборами, ні участь у боях Другої світової війни. Поговоримо про Миколу Яковича Олійника.

Вона спалахнула яскраво, мов зоря, осяювала усіх, хто був поруч із нею, та несла у цей світ прекрасне. І згасла, бо її волелюбність і любов до українського були надто небезпечними з погляду радянського режиму - поговоримо про Аллу Горську.

Тихонов Лавро він – серед творчих особистостей, чий талант та натхненна праця посилюють нашу віру в прекрасне. Дізнатися більше.

Дізнатися більше про українську письменницю, перекладачку, громадську діячку та видавчиню Ольгу Федорівну Франко.

Українська поетка, публіцистка, літературна критикиня, палка діячка ОУН та надзвичайно ефектна жінка. Все це – про Олену Іванівну Телігу.

Про Емму Андієвську, українську письменницю, поетку, художницю, феміністку та чайлдфрі, поговоримо у нашій рубриці.

На його казках зростало кілька поколінь українців – легендарний Дід Панас. Про те, як склалося життя і творчий шлях актора читати тут.

Тут ми розкажемо на актуальну тему – поговоримо про великодні традиції та звичаї України, які прийшли до нас від наших предків.

Розповімо про одного з видатних українців, які народилися в травні, – про актора, письменника, драматурга, театрального режисера та засновника українського професійного театру Марка Кропивницького.

Поговоримо про елемент українського національного одягу - вишиванку.

Своїм іменем та науковими досягненнями він прославив Україну на весь світ. Завдяки його розробкам та інноваціям у медицині Київ став одним із найбільш престижних наукових центрів колишнього СРСР - Олександр Олександрович Богомолець. Детальніше.

Заявка успішно відправлена